Dinamo Moskwa - strona nieoficjalna

• W związku ze spadkiem klubu na drugi poziom ligowy strone (przynajmniej w najbliższym czasie) nie będzie uaktualniana!

pon.

Brak aktywnych ankiet.

Nasi kibice
Ładowanie...

Najnowsza historia Dinama

• autor: -, 2014-12-30 15:50

Napisana została w tym roku przez piłkarzy tego klubu.

(więcej w rozwinięciu)

CZĘŚĆ WIOSENNA

Wiosenną część rozgrywek 2013/14 Dinamowcy kończyli ze Stanisławem Czerciesowem. Po strasznej porażce 0–4 z późniejszym spadkowiczem Anży pracę stracił Dan Petrescu. Z nowym trenerem Biało-Niebiescy efektownie wygrali z Wołgą 5–0. Niestety, tego sukcesu nie udało się przenieść na następne mecze, a po wpadkach z Krasnodarem i Terekiem perspektywa zajęcia trzeciego miejsca w lidze się oddaliła. Przed Dinamem pojawił się nowy, realny cel: 4 miejsce. Zadanie zostało wykonane dzięki zwycięstwu z Zenitem. W ostatniej kolejce piłkarze Dinama przegrali w derbach ze Spartakiem, ale mogli się cieszyć czwartą pozycją w lidze podczas gdy Krasnodar nie zdołał wygrać na stadionie Amkara.

CZĘŚĆ JESIENNA

Współpraca z Czerciesowem przedłużyła się i Stanisław Salamowicz rozpoczął przygotowywanie Dinama do nowego sezonu. Rosyjski "czempionat" rozpoczął się od ciekawej wygranej z Rostowem 7–3. Co prawda w 2-ej kolejce przyszła kontrowersyjna porażka ze Spartakiem, no ale Dinamowcy zanotowali potem czteromeczową serię zwycięstw czym pokazali, że są w stanie walczyć o wysokie miejsca.

W 7-ej kolejce Biało-Niebiescy po twardej walce przegrali w Petersburgu, a niedługo potem zaliczyło dwie porażki z rzędu z Rubinem i Łokomotiwem, gdzie Dinamo straciło dwubramkową przewagę. Rozmowy o kryzysie drużyna wyciszyła, w ostatnich pięciu kolejkach czterokrotnie biorąc 3 punkty, przy czym pokonane zostały CSKA i Terek.

Do tego podopieczni Czerciesowa z sukcesami występowali w Lidze Europy. Dinamo zostało trzecią drużyną w historii tych rozgrywek, której udało się wygrać wszystkie mecze fazy grupowej. Dla klubu debiutującego na tej arenie było to na pewno osiągnięcie znaczące. Kropkę nad "i" w jesiennej części sezonu Valbuena i spółka postawili w meczu u siebie z Amkarem, drugi raz w tym roku wygrywając 5–0.

JAK ZAPAMIĘTAMY ROK?

Dinamo wreszcie dostało się do europejskich pucharów, wychodząc w 1/16 LE, gdzie zagra z Belgijskim Anderlechtem. Nieźle Dinamowcy grają w krajowej lidze zajmując obecnie trzecie miejsce z 32 punktami. Do tego jeszcze zaległy mecz z powodu silnych opadów śniegu w Permi. Z Pucharu Rosji Dinamo odpadło już w pierwszym meczu przegrywając z Szynnikiem.

NAJLEPSZY ZAWODNIK DRUŻYNY:

wiosna: ALEKSANDR KOKORIN / jesień: MATHIEU VALBUENA

NAJLEPSZY STRZELEC (tylko mecze oficjalne):

Aleksandr Kokorin - 17 bramek

NAJLEPIEJ ASYSUJĄCY ZAWODNIK:

Aleksandr Kokorin - 10 asyst

źródło: nieoficjalna rosyjska strona klubu

Autor: Treść:pozostało znaków:

Dinamo MoskwaZenit Petersburg
Dinamo Moskwa 0:3 Zenit Petersburg
2016-05-21, 12:30:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Inne rozgrywki » Ekstraklasa
1. CSKA Moskwa CSKA Moskwa 65 bz